Ieskats Sakrālajā ģeometrijā

 

                                                           kaspars_rikards.jpg

                                                 Ieskats Sakrālajā ģeometrijā

                                           Kaspars Rikards, Mag. archit.

Sakrālā ģeometrija ir Garīgās izziņas ceļa mācība (gņāna mārga), kas ar neverbāliem izteiksmes līdzekļiem parāda kā neizpaustās, tā arī izpaustās Pasaules uzbūvi un lietu kārtību. Sakrālā ģeometrija ir rīks, kas ved uz tiešām (viedām) zināšanām par lietu patieso iedabu un neziņas pārvarēšanu, attīstot abstrakto domāšanu un spēju redzēt lietas kopsakarībās. Sakrālās ģeometrijas metode izmantojama indivīda apziņas atraisīšanai no neziņas valgiem un domāta, lai katrs sasniegtu savu īsto Patību un savām acīm ieraudzītu Galīgo Realitāti kāda tā ir.

 

Daba ir caurausta ar Gaismas ģeometrijas ezoterisko principu, kas ir reizē acīmredzams un tajā pat laikā nemanāms. Pārsteidzoši daudz mums labi pazīstamu dabas formu un veidojumu ir pakļauti kādam lielam vienotam principam, kas nosaka šo struktūru uzbūvi un ārējo formu izskatu. Uzskaitīšu tikai dažus acīmredzamākos paraugus: augu lapu struktūra, augu lapu un koku zaru izkārtojums ap stumbru; piecstaru jūras zvaigzne, ziedi, sešstūra bišu vaska šūnas un sniegpārsliņas; visdažādāko veidu kristāliskās struktūras; spirālveida struktūras gliemežvākā, saulespuķu sēklu izkārtojumos ziedā, kaktusa stādā un zvaigžņu galaktikā; cilvēka ķermeņa proporcionalitāte atbilstoši pentagrammai un zelta griezuma proporcijai, utt.

 

Garīgi praktizēju, mācot Sakrālo ģeometriju plašam interesentu lokam. Mācības virsuzdevums ir ar formu un proporciju struktūru palīdzību rādīt apziņai vienotu rakstu, paraugu jeb modeli, kas nav izdarāms ar verbāliem izteiksmes līdzekļiem dēļ to ierobežotās saturiskās ietilpības. Nodarbībā ieskatīsimies kādā vienkāršā, bet ne katram līdz galam apzinātā formā, kuru sastopam ikdienā.

 

http://sakralageometrija.lv

https://www.facebook.com/Sakrālā ģeometrija

 

P.S. Patiesiem interesentiem vēlams: cirkulis, zīmulis, lineāls un balts papīrs.