Austo mandalu darbnīca

Austo mandalu darbnīca

Pirmdiena, 18. Jūnijs 2018 - 18:00

                                        saules_mandala.jpg

Vīsim, tīsim, audīsim un radīsim savu Saulgriežu mandalu – savu spēka Saulīti!

!! Notiks Modes Namā Tēma, Jelgavā, Elektrības ielā 5A

Katrā cilvēkā ir ielikts radošais potenciāls, iekšējais spēks, bet pieaugot, bieži vien par to esam aizmirsuši, neļaujam sev izpausties. Veidojot mandalu, mums ir iespēja šo radošo potenciālu izpaust. Kad iegrimsti sajūtā „šeit un tagad”, tad problēmas aizmirstas. Ikviens, kas radījis mandalu, priecājas par izdarīto, kaut arī sākumā ir neticības sajūta.

 

Mandalu aušana ir ne tikai dziļš darbs ar sevi, meditācija, bet to var aust arī kādas konkrētas materiālas vērtības iegūšanai, piemēram, ceļojumam, algas paaugstinājumam u.c. Aužot mandalu, ieliekam domas un enerģiju par konkrēto vēlmi, tad katru dienu noliekam mandalu sev priekšā, pameditējam, padomājam. Kad rezultāts sasniegts, mandalu var sadedzināt.

 

Mandalas autors izpauž ne tikai savu iekšējo enerģiju, bet tā ir arī aizsargātāja. Austas mandalas nāk gan no Tibetas, Meksikas. Indiāņu ciltstēvs, kad piedzima dēls, auda mandalu sava bērna un savas cilts aizsardzībai. Mandalu pazina arī Latvijā un Krievijā. Par Latvijas mandalu var dēvēt ķistu (nosaukums cēlies no sieta, ko lietoja graudu izkratīšanai no salmiem). Lejaskurzemē to gatavoja no četriem vai sešiem kociņiem un pītām salmu plāksnēm. Tās tika piekārtas cita pie citas, bet pie katras plāksnes piesēja mazāku četrstūrainu vai sešstūrainu pinumu. Ķistu piekarināja pie griestiem, lai tas brīvi grieztos, pēc tā kustības sprieda par enerģētiku telpā. Savukārt slāvi veidoja mājas sargātāju no diviem sakrustotiem kociņiem un krāsainām dzijām, un krustveida pamatam vajadzēja sadalīt, izkliedēt labos, sargājošos spēkus uz visām četrām debess pusēm.

 

Pēc manām sajūtām, mandalu aušana ir ātrs veids kā tikt vaļā no sliktām emocijām. Aušana ļauj pamatīgāk iedziļināties sevī, strādāt ar sevi, transformēt savas negatīvās rakstura iezīmes. Šis process nodarbina ne tikai fizisko ķermeni, bet arī veic izmaiņas smalkajos plānos.

 

Pēc uzaustā darbiņa var „nolasīt” mandalas veidotāju. Tas, kā veidots mandalas centrs, norāda par aktuālo cilvēka iekšējā pasaulē. Pēc mandalas turpinājuma un malām, var spriest par to, kā cilvēks mijiedarbojas ar pasauli. Caur krāsām runā zemapziņa. Cilvēks izvēlas šobrīd aktuālāko krāsu, bet, kad pats ir mainījies, tad arī krāsas jau patīk citas.

 

Uz tikšanos!

Līga Mickēviča, mākslu terapeite, astroloģe, litoterapeite

 

Dalības maksa 14 eur, bērnam līdz 16 gadu vecumam 8eur

Nodarbības ilgums 3h

Cenā visi mandalas radīšanai nepieciešamie materiāli, tēja, kafija, gardumiņi

Pieteikties: mickevica.liga@gmail.com vai t.29166255