Handlings jeb mazuļa pareiza aprūpe

Handlings jeb mazuļa pareiza aprūpe

Ceturdiena, 13. Septembris 2018 - 11:00
Pēc 29 dienām

18193999_1183033048485561_1137358273675200701_n.jpgHandlings jeb mazuļa pareiza aprūpe saskaņā ar kinestētisko handlingu.

Handlings ir metode, kas māca, kā pareizi turēt un darboties ar mazuli.  Pareizi mazuli turot, ceļot, mierinot un nesot uz rokām, var palīdzēt viņam apjaust un sakārtot savu ķermeni, ilgtermiņā nodrošinot simetrisku un pilnvērtīgu attīstību.

Katra jaunā māmiņa ir dzirdējusi vārdu tonuss. Lai tādi neveidotos, svarīgi ir pareizi mazuli satvert, nēsāt, pārvietot, saģērbt.

Mazuļa handlings ir lieliska metode, lai bērniņam mazinātu tā saucamo tonusu jeb muskulatūras sasprindzinājumu un palīdzētu bērniņa kreisajai un labajai ķermeņa pusei attīstīties vienmērīgi. Tāpēc māmiņai un tētim būtu vērtīgi apgūt mazuļa tveršanas paņēmienus, lai veicinātu, nevis bremzētu bērniņa attīstību.

Ar pareizu mazuļa turēšanu, celšanu un nolikšanu, ģērbšanu un nešanu, mēs palīdzam bērnam iepazīt savu ķermeni un iesaistīties kustībās. Pareizi ar mazuli strādājot, viņš izjutīs savas kustības, iepazīs savu ķermeni un ar laiku sāks aktīvi līdzdarboties.

Izrunāsim un noskaidrosim ko mazuļa anatomija mums stāsta par to kā mazulis vēlētos atrasties uz mūsu rokām. Mazuļa nēsāšanu un aprūpi apskatīsim no dažādiem aspektiem - psihoemocionālajiem, ergonomiskajiem, anatomiskajiem, fizioloģiskajiem, bioloģiskajiem, ķermeņu mijiedarbībbas aspektiem.

Ievērojot handlinga pamatprincipus, mēs, ikdienā ar bērniņu darbojoties, pozitīvi ietekmēsim mazuļa muskuļu tonusu, kustību kvalitāti, prieku pašam par savām kustībām, ķermeņa izjūtas kvalitāti.

 

Nodarbības ilgums apmēram 2 stundas.

Ja mazuļi būs noguruši vai aizmiguši vai arī vēl puncī dzīvojas, būs iespēja kustības mācīties izmantojot profesionālas mācību lelles.

Nodarbību vada Sertificēta bērnu nēsāšanas konsultante Evita Žvagiņa-Jākobsone

 

Cena: € 15.00 ģimenei

Pieteikties: info@cza.lv, tel.20239199

VAI