Jānis Filks. Šamanisms. 3 dienu prakse

Laiks
-

Filks. ŠamanismsAicinājums piedalīties Pasaules senākās garīgās prakses ievada nodarbībā.  Šīs senākās garīgas prakses pamati ir Animisms, pasaules skatījums, kurā ir pieņemts, ka viss, kas eksistē, materiāls un nemateriāls, ir ar garu apveltīts, visam ir gars, dzīvam un nedzīvam, cilvēkam, kokam, ūdenim un akmenim. Arī idejām un domām ir garīgums, it visam ir Dievišķums.    

Prakses pamats ir māksla doties meditatīvā dvēseles ceļojumā uz neredzamo paralēlo smalko garu pasauli, kas pastāv blakus parastai fiziskai realitātei. Šo dvēseles ceļojumu veic, lai iegūtu spēku, palīdzību un informāciju par jautājumiem jebkurā savas dzīves jomā - garīgumā un veselībā, nodarbošanā un attiecībās. Ceļojuma piedzīvojums un ieguvums var būt dziedinošs un spēcinošs.

Šī veida darbība ir pasaules vecākā meditatīvā/garīgā/dziednieciskā prakse un vēl šodien atrodama visos apdzīvotos kontinentos. Ir jāatzīmē, ka katrai kultūrai ir savas īpatnības, bet pamatpaņēmieni ir universāli visiem. Prakses nolūks ir atvērt savu redzējumu uz pasauli, kas ir paslēpta aiz “normālā” skata. Izmantojot ritmu, dziesmu un deju, dalībnieki dodas meditatīvos ceļojumos, lai pieredzētu tiešo atklāsmi - lai apzinātu savus pavadošos sargu garus un atklātu savu paša dziļāko spēku.

Mūsdienu starptautiskajā zinātniskajā / akadēmiskajā valodā, kā arī mūsdienu Latviešu valodā šo praksi sauc par “Šamanismu”. Bet tas latviešu valodai ir svešvārds, kā senie Latvieši jeb Baltu ciltis dēvēja savu “animiskās / šamaniskās” prakses, ir jau sen aizmirsts, kā arī ir aizmirstas to prakses īpatnības. Latvju tautas dainās, folklorā un citur, ir palikuši tikai mājieni par to, kas kādreiz varēja varbūt būt bijis.

Izmantosim universālos paņēmienus, ko pielieto visas pasaulē vēl pastāvošās “animiskās / šamaniskās” kultūras, ir iespējams ieskatīties mūsu senču pasaules skatījumā, kā arī savā personīgajā garīgumā.   

Plāns:

Piektdien (Teorija un noskaņošanās) – Sāksim 18:00 ar iepazīšanos, teorētisko ievadu, pārrunas par to, kas īsti ir un nav ‘šamaniskā meditatīvā prakse’, par tiem paņēmieniem ar ko mēs strādāsim, izveidosim sakrālo telpu un veiksim dažas sagatavošanos meditatīvos procesus. Vakaru noslēgsim (~21:00) ar kopējo tējas/uzkodu galdu, kuru klāsim no dalībnieku pašu atvestiem groziņiem, kur, tas kas vēlās varēs turpināt neformali papļāpāt par tēmu, pie tējas krūzes.
Sestdien (Pirmie soli, praktiskā iepazīšanās ar meditatīvo metodiku)  - Sāksim 09:00, dienas gaitā praktiskās nodarbībās tiks piedzīvotas vairākas meditācijas/ceļojumi, “garīgā pavadoņa - spēka dzīvnieka” apzināšana. Pusdienas pārtraukums ~ stundu, “iekodīsim” no kopējā galda / pašu groziņiem, iespējams izmest līkumu svaigā gaisā. Beigsim ~ 19:00.
Svētdien ( Lidojam - nostiprinam metodiku)  - Sāksim 09:00. Turpināsies praktiskā darbība ar ~3-4 meditatīviem ceļojumiem, “garīgā pavadoņa - skolotāja garu” apzināšanu. Pusdienas tāpat kā sestdien (kopējais galds no pašu groziņiem), viss noslēgsies ~ 17:00, ar tējas galdu..

Vadītājs: Jānis Filks, šamanisma praktiķis

Ja jautājumi, nekautrēties ar Jāni sazināties, t. nr. 29275179 vai e-pastu uz <<jkfilks@ml.lv>>.

Dalībai: 70eur* (par visām 3 dienām!)

Tiem, kas būs apmeklējuši sarunu nodarbību 24.februārī - mīnuss šīs nodarbības cena

N.B. Tikai 10 vietas!

Pieteikties: info@cza.lv; t.20239199

Vai