Sveiciens Saulei

                                                16.jpg

                                      Sanita Malēja, Kundalini jogas skolotāja

 

Šo Esības dienu rīta agrumā celsimies kopā ar sauli, putniem un visu dabu! Baudīsim rīta rasu basām kājām, spirdzinošo vasaras gaisu un sveiksim Sauli! Gan to kas Debesīs gan mūsu iekšējo Sauli! Lai sveiciens saulei kalpo kā solis tuvāk sev, caur jogas praksi no jauna atdzimstot un veseļojot savu ķermeni, prātu un dvēseli.

 

Saule ir mūsu galvenais gaismas avots, tā ir mūsu pasaules fiziskā un garīgā sirds un visas dzīvības uzturētāja. Jogā saule ir kā pasaules visu redzošā acs, pārraugot, apvienojot un savienojot visu sev apkārt un sevī. Sveiciens saulei jeb surya namaskar ir viena no senākajām saules pielūgsmes praksēm. Tā burtiski nozīmē - “paklanīties/atdot godu saulei”.

 

Saka, ka līdzīgi kā cilvēks atspoguļo dabu ar tās upēm, jūrām, , kalniem, laukiem, planētām un zvaigznēm, tā sveiciens saulei iekļauj sevī visu jogas būtību - ceļu uz veselumu.  Sveicinot ārējo sauli, mēs pateicamies par tās uzturēto dzīvību uz Zemes. Sveicinot savu iekšējo sauli, mēs atdodam godu savai apziņai.  

 

"Šī prakse paver iespēju satikt patieso sevi un būt sev tik tuvu kā  nekad. Un ziniet - sastapšanās ar sevi ir labākais un interesantākais, kas ar cilvēku var notikt!”

 

Lai top!